Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (ytatb) 2017 Yılı Mali Destek Programı , 13.04.2017

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2017 yılı Mali Destek Programına ilişkin duyuruya aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

https://www.ytb.gov.tr/proje_destek.php

YTATB yurtdışında yaşayan vatandaşlar, kardeş topluluklar ve ülkemizde burslu olarak öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, yurtiçinde veya yurtdışında kurulmuş, tüzel kişiliği haiz, kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, uluslararası kuruluşlar, düşünce kuruluşları ve araştırma merkezlerine proje bazlı mali destek vermektedir. 2011 yılından itibaren 70’in üzerinde ülkede 1000’den fazla proje desteklenerek başvuru sahiplerine 100 milyon TL’ye yakın mali destek sağlanmıştır.

YTATB, 2017 yılında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik 3 farklı mali destek programı ilan etmiştir. Vatandaşlarımızla ilgili çeşitli alanlarda geliştirilmiş olan programlara yukarıdaki linkten erişmek mümkün olup her bir program için ilan edilen başvuru döneminde, proje.ytb.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvuru yapılabilecektir.

Saygıyla duyurulur.