Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Anayasa Değişikliği Halkoylamasiyla İlgili Önemli Duyuru , 15.03.2017

Değerli Vatandaşlarımız,

27 Mart - 9 Nisan 2017 tarihlerinde 09.00-21.00 saatleri arasında, Başkonsolosluğumuzdaki (Tesdorpfstr. 18, 20148 Hamburg) seçim merkezinde kurulacak sandıklarda, Anayasa Değişikliği Halkoylaması kapsamında oy kullanma işlemi gerçekleşecektir. Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu halkoylamasında oy kullanabilmeleri için Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Mavi Kart sahiplerinin ülkemiz seçimlerinde ve halkoylamalarında oy kullanmaları maalesef mümkün değildir.

Vatandaşlarımız Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olup olmadıklarını 

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

adresinden kontrol edebilirler.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı bulunan vatandaşlarımız aşağıdaki linkten oy verebilecekleri temsilciliklerin seçim merkezi adreslerine ve oy verme tarihlerine ulaşabilirler. Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı olmak şartıyla yurtdışındaki seçim merkezlerinin herhangi birinde oyunuzu kullanabilirsiniz:

http://www.ysk.gov.tr/ysk/content/conn/YSKUCM/path/Contribution%20Folders/SecmenIslemleri/Secimler/2017HO-Temsilcilikler.pdf

Öte yandan Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kaydı bulunan vatandaşlarımız Yüksek Seçim Kurulu’nca belirlenmiş ve aşağıdaki linkten listesine ulaşılabilecek gümrük kapılarımızda da 27 Mart – 16 Nisan 2017 tarihleri arasında oylarını kullanabileceklerdir:

http://www.ysk.gov.tr/ysk/content/conn/YSKUCM/path/Contribution%20Folders/SecmenIslemleri/Secimler/2017HO-GumrukKapilari.pdf

Anayasa Değişikliği Halkoylamasında oy kullanmak için Başkonsolosluğumuza gelecek vatandaşlarımızın aşağıda sıralanan veya kimliklerini tereddütsüz şekilde ortaya koyan resimli ve üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan resmi nitelikteki belgelerden birini yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur:

- Nüfus Cüzdanı (veya Yeni Tip Kimlik Kartı)

- Pasaport

- Sürücü Belgesi

Saygıyla duyurulur.
İlgili Dosyalar :

- harita.jpg

- 44444.jpg

- secimsandik.jpg