Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Anayasa Değişikliği Halkoylamasi/ Yurtdişi Seçmen Kütüğüne İtiraz Başvurulari 26 Şubat 2017 Günü Sona Erecektir , 20.02.2017

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu'nun aşağıdaki internet adresinden kontrol edebilirler.

Yurtdışında kurulacak sandıklarda oyunu kullanmak isteyen, ancak Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmayan veya kayıtları Yurtiçi Seçmen Kütüğü’nde görünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yurtdışı Seçmen Kütüğüne itirazda bulunmak için 18-26 Şubat 2017 tarihlerinde hafta içi 09.00-16.00 ve hafta sonu 10:00-15.00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuza ŞAHSEN müracaat etmeleri gerekmektedir. İtiraz süresi içinde Başkonsolosluğumuza posta ile gelen adres beyanı başvuruları itiraz kapsamında işleme alınamamaktadır.

İtiraz süresi 26 Şubat saat 15.00’te sona erecektir. İtiraz süresi bittikten sonra yapılan adres beyanı ve adres değişiklikleri yurtdışı seçmen kütüğüne yansımayacaktır.

Adres beyanı için gerekli olan belgeler:
- Nüfus cüzdanı
- Pasaport
- Aufenthaltstitel
- Varsa Meldebescheinigung

Anılan tarihlerde hafta sonu günlerinde diğer konsolosluk işlemleri yapılamayacak olup, sadece Adres Beyanı işlemi yapılabilecektir. Adres Beyanı müracaatı için randevu alınmasına gerek yoktur.

Anayasa Değişikliği Halkoylamasında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde kurulacak sandıklarda oy kullanmalarını teminen sürdürülen çalışmalar çerçevesinde, vatandaşlarımızı aydınlatmak ve sorularını yanıtlamak amacıyla Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından +90 444 99 75 numaralı telefon numarası ile ''Yurt Dışı Seçmen Çağrı Merkezi'' oluşturulmuştur.

Anılan Çağrı Merkezi 17 Şubat'a kadar hafta içi hergün Türkiye saati ile 09:00 - 18:00, 17 Şubat - 17 Nisan 2017 tarihleri arasında ise 24 saat Türkçe hizmet verecektir.

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.