Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Ak'ın Ramazan Bayramı Tebrik Mesajı , 04.07.2016

Hamburg ve Schleswig-Holstein Türk Toplumunun Değerli Mensupları, 

Sevgi, kardeşlik, dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma başta olmak üzere birçok güzel hasleti hatırlamamıza ve hayata geçirmemize vesile olan bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayı boyunca elimizden geldiği ölçüde Hamburg ve Schleswig Holstein Eyaletlerinde kurulan iftar sofralarında sizlerle bir araya gelmeye ve bu kutsal iklimin manevi havasını sizlerle birlikte yaşamaya gayret gösterdik.

Ramazan ayının özünü oluşturan ulvi değerlerin hayatımızın her anına hakim olması, hoşgörü ve karşılıklı saygı anlayışı temelinde birlikte yaşama kültürümüzün güçlenmesi ve farklılıklarımızın aslında zenginlik kaynağımız olduğunun unutulmaması temennilerimizi yinelerim.  

 Bu vesileyle, İstanbul’da 28 Haziran günü yaşanan elim terör saldırısını bir kez daha lanetler, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Hepimizin başı sağ olsun. Bu tür saldırıların terörle mücadeledeki kararlılığımızı hiçbir şekilde azaltmayacağını, bu mücadelede bizi muzaffer kılacak dirayet ve imkanlara sahip olduğumuzu vurgulamak isterim.  

Ramazan Bayramının ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diler, toplumumuzun tüm mensuplarının ve İslam aleminin Ramazan Bayramını  tebrik ederim.

Mehmet Fatih Ak

T.C. Hamburg Başkonsolosu