Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yurtdişi Seçmen Kütüğünde Başkonsolosluğumuza Kayitli Olup Henüz Oyunu Kullanmayan Vatandaşlarimiz İçin Önemli Duyuru , 21.10.2015

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Başkonsolosluğumuzda Kurulmuş Olan Sandıklarda Oy Verme İşlemi Önümüzdeki Cumartesi ve Pazar Günlerinde (24 ve 25 Ekim) Akşam Saat 21:00'e Kadar Sürecektir. Hafta İçi Günlerde İse Mevcut Uygulama (10:00-19:00 saatleri) Devam Edecektir. Henüz Oyunu Kullanmamış Olan Vatandaşlarımızın Mümkünse Haftasonunu Beklemeden Hafta içi Günlerde Oy Kullanmak Üzere Başkonsolosluğumuza gelmeleri rica olunur.

Konuya İlişkin Ayrıntılı Duyurunun Metni Aşağıdadır:

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yurtdışında yasayan vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde kurulan sandıklarda oy kullanmalarını teminen yürütülmekte olan çalışmalar kapsamında aşağıdaki hususların dikkate getirilmesinde fayda görülmüştür.

a) Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı seçmenlerin, “Hangi Temsilciliğimizde kayıtlı olduklarını” ve “Temsilcilik Oy Verme Adresi, Oy Verme Başlangıç̧ ve Bitiş Tarihlerini aşağıdaki adresten sorgulamaları mümkündür.

Yurt Dışı Seçmen Sorgulama:

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

b) Yurtdışında sandıklar hafta içinlerde yerel saatle 10:00 – 19:00 arası acıktır. 24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günlerinde ise tüm Temsilciliklerimizde sandıklar yerel saatle 09:00-21:00 saatleri arasında acık olacaktır.

Bu günlerde saat 21:00’den önce oy kullanmak amacıyla secim alanına gelen tüm seçmenlerin işlemleri tamamlanana kadar sandıklar acık tutulacaktır.

Saygıyla duyurulur.