Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2015 Milletvekili Genel Seçimleri , 17.04.2015

GÖREV BÖLGEMİZDEKİ VATANDAŞLARIMIZ 2015 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNDE OYLARINI 08-31 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA SAAT 10:00-19:00 SAATLERİNDE BAŞKONSOLOSLUĞUMUZDA KULLANABİLECEKLERDİR

Başkonsolosluğumuz görev bölgesi olan Hamburg ve Schleswig Holstein Eyaletlerinde ikamet eden ve Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kayıtlı olan vatandaşlarımız, haftasonları da dahil olmak üzere, 08 Mayıs 2015 tarihinden 31 Mayıs 2015 tarihine kadar
Başkonsolosluğumuzda (Tesdorpfstraße 18, 20148 Hamburg
) kurulacak olan sandıklarda oylarını kullanabileceklerdir.

Seçmen vatandaşlarımızın, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Pasaportları ile
sözkonusu tarihler arasında, saat 10:00'dan 19:00'a kadar Başkonsolosluğumuza müracaat etmeleri rica olunur.

Yurtdışı seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan veya kaydı Başkonsolosluğumuz dışında başka bir yerde olanların (ayrıca T.C. vatandaşlığı bulunmayan Mavi kart hamillerinin) önceki duyurularımızda da belirtildiği üzere Başkonsolosluğumuzda oy kullanmaları mümkün değildir.

Bu nedenle, Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı olup olmadığını henüz kontrol etmemiş olan vatandaşlarımızın, Yüksek Seçim Kurulunun aşağıdaki linkinden kayıtlarını kontrol ettikten sonra oy kullanmak için Başkonsolosluğumuza gelmeleri önemle rica olunur:  

http://goo.gl/mW3YrA

Başkonsolosluğumuzun şehir merkezinde olduğu ve park yeri sıkıntısı bulunduğu dikkate alınarak, özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarının tercih edilmesi tavsiye olunur.

Ayrıca, hafta içi sabah saatlerinde (09:00-13:00) Başkonsolosluğumuzda konsolosluk işlemleri için gelen vatandaşlarımızın da olacağı gözönüne alınarak, izdihama yol açılmaması için vakti müsait olan vatandaşlarımızın oy kullanmak için Başkonsolosluğumuza öğleden sonra gelmelerinde veya haftasonu gelmeyi tercih etmelerinde fayda bulunmaktadır.

Keza yaşlı ve yürüme engelli vatandaşlarımız için haftasonu özel tertip alınacağından, sözkonusu vatandaşlarımızın oy kullanmak için haftasonunu tercih etmeleri önemle tavsiye olunur.

Not: Sözkonusu tarihlerde Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın, önceki seçimlerde olduğu gibi, 8 Mayıs 2015- 07 Haziran 2015 tarihleri arasında, listesi aşağıdaki linkte kayıtlı olan sınır kapılarında kurulacak sandıklarda da oylarını kullanma olanakları mevcuttur:

http://goo.gl/xh0M46

Saygıyla duyurulur.

https://tr-tr.facebook.com/TCHamburg


İlgili Dosyalar :

- liste.jpg

- harita.jpg