Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yeni E-pasaport Müracaat Sayfası , 09.01.2015

Duyuru

                                                                                             

Dışişleri Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan yeni e-konsolosluk sistemi çerçevesinde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın e-pasaport başvuruları için aşağıda kayıtlı internet sayfası kurulmuş olup, yeni pasaport müracaatları sözkonusu sayfadan randevu alınmak suretiyle hafta içinde 09:00-12:00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuza yapılabilecektir.  

www.konsolosluk.gov.tr

Önümüzdeki dönemde diğer konsolosluk işlemleri için de aynı sayfadan randevu alınması uygulamasına geçilmesi öngörülmektedir. Bir başka ifadeyle, noter işlemleri, nüfus işlemleri, vatandaşlık işlemleri, askerlik işlemleri vb. konsolosluk işlemlerinin tamamı için yukarıda kayıtlı internet sayfasından randevu alındıktan sonra Başkonsolosluğumuza şahsen gelinmesi planlanmaktadır. Bahsekonu sistem uygulanmaya başladığında ayrıca duyuru yapılacaktır.

Yeni uygulama uyarınca Başkonsolosluğumuz çalışma saatleri de aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir:

 

Pazartesi-Cuma:

Konsolosluk işlemleri için müracaat: 09.00-12.00

Öğle yemeği arası: 13.00-14.00

Telefonla müracaat/bilgi talepleri: 14:30-17.00

 Not: Ayrıca, önceden telefonla randevu almak suretiyle, sadece Hamburg dışından gelen vatandaşlarımızla kısıtlı olmak üzere, konsolosluk işlemleri için çarşamba günleri, saat 14:00-15:00 arasında da müracaat kabul edilecektir.

            Saygıyla duyurulur.