Türkiye Cumhuriyeti

Hamburg Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

Diplomatik ilişkilerin kuruluş tarihi: 1763
Temsilciliğin faaliyete başlama tarihi: 1925
Temsilcilik binalarının tarihi:
- Bina 1872-73 yıllarında Müteahhit ve Mimar J.F.Beger tarafımdan inşa edilmiş olup, koruma altındadır.
- Osmanlı ve/veya erken Cumhuriyet dönemine ait bir arşiv bulunmamaktadır.
Temsilcilik binasına ilişkin genel bilgiler:
a) Kançılarya binası devlet malıdır.
b) Binanın satın alma tarihi: 06.09.1983
Binaya taşınma tarihi: 1984
c) Bu bina taşınılan ikinci binadır.

 
Fahrettin Hayri Bey
Başkonsolos (MM)
01.01.1925-01.01.1926
Cemil Selman Tiyenşey
Başkonsolos (MM)
01.01.1926-01.01.1928
Dürrü Mazhar Payzın
Başkonsolos (MM)
01.01.1928-01.01.1930
Mustafa Şerif İlden
Başkonsolos (MM)
01.01.1930-01.01.1933
Kemal Aziz Payman
Başkonsolos (MM)
01.01.1934-01.01.1936
Talat Rauf Tokçınar
Başkonsolos (MM)
01.01.1936-01.01.1938
Kudret Erbay
Başkonsolos (MM)
01.01.1938-01.01.1942
Galip Evcen
Başkonsolos (MM)
01.01.1942-01.01.1944
Galip Evcen
Başkonsolos (MM)
01.01.1942-01.01.1944
Rıfat Baraz
Başkonsolos (MM)
01.01.1949-01.01.1951
Nihat Dinç
Başkonsolos (MM)
01.01.1951-01.01.1956
İrfan Sabit Akça
Başkonsolos (MM)
01.01.1956-01.01.1961
Sakıp Bayaz
Başkonsolos (MM)
01.01.1961-01.01.1962
Mustafa Borovalı
Başkonsolos (MM)
01.01.1962-01.01.1964
Erdem Erner
Başkonsolos (MM)
01.01.1964-01.01.1968
Faruk Celiloğlu
Başkonsolos (MM)
01.01.1968-01.01.1973
Reha Aytaman
Başkonsolos (MM)
01.01.1973-01.01.1974
Şinasi Oyman
Başkonsolos (MM)
01.01.1974-01.01.1978
İbrahim Dicleli
Başkonsolos (MM)
01.01.1978-01.01.1982
Mehmet Nuri Ezen
Başkonsolos (MM)
01.01.1982-01.01.1986
Osman Faruk Loğoğlu
Başkonsolos (MM)
01.01.1986-01.01.1989
Kadri Ecvet Tezcan
Başkonsolos (MM)
01.01.1989-01.01.1993
Ülkü Başsoy
Başkonsolos (MM)
01.01.1993-01.01.1997
Ali Kaşif Eryalçın
Başkonsolos (MM)
01.01.1997-01.01.2001
Erol Etçioğlu
Başkonsolos (MM)
01.01.2001-01.01.2005
Mehmet Dönmez
Başkonsolos (MM)
01.01.2005-13.02.2014
Devrim Öztürk
Başkonsolos (MM)
01.09.2009-31.07.2013
Mehmet Fatih Ak
Başkonsolos (MM)
15.08.2013-